Rozmýšľate nad kúpu nehnuteľnosti pri mori v obľúbenom Chorvátsku?

Či hľadáte niečo väčšie, alebo menšie, nehnuteľnosti pri mori budú prinášať osoh nielen vám ale aj vašim blízkym a to na dlhé roky. Práve Chorvátsko je totižto jednou z najobľúbenejších krajín pre našincov, ktorí si tu vedia hravo predstaviť dlhodobý pobyt a to nielen na obdobie dôchodku. Mentalita Chorvátov a ich jazyk je nám skutočne blízka. Dnes je už celkom bežné stretnúť našinca, ktorý má v Chorvátsku nehnuteľnosť a ktorý si tu užíva dlhodobo teplé slnečné dni počas celého roka a nielen počas dovolenky v horúcom lete.

Aby bola pre vás kúpa nehnuteľnosti pri mori radosťou a nie starosťou, tak vám uvedieme základné postupy pre predstavu ako celý proces v prípade záujmu o kúpu nehnuteľnosti v tejto nádhernej krajine prebieha.
  1. Výber lokality

Ako prvé je dôležité vedieť kde to v Chorvátsku máte radi a kde si viete predstaviť dlhodobý pobyt. Máme v ponuke široký výber nehnuteľností od Istrie – ostrov Krk, kde vedie z pevniny bezplatný most. Celé pobrežie od Zadaru až po Dubrovnik. Ostrovy: Brač, Hvar, Šolta, Čiovo, Murter, Pag a iné. Podľa vašich preferencií vám pohľadáme nehnuteľnosť na mieru a v prípade že nemáte vyhradenú lokalitu, radi vám poradíme ktorá lokalita pri mori bude pre vás tá najvhodnejšia.

 

  1. Ponuka nehnuteľností

V našej ponuke nemáme len nehnuteľnosti, ktoré vidíte na našej stránke. Spolupracujeme s najväčšími chorvátskymi realitnými kanceláriami a nie je v našich silách mať celú ich ponuku na našich stránkach. Ceny nehnuteľností však máme rovnaké ako realitné kancelárie z Chorvátska a teda sú bez navýšenia našich ďalších poplatkov. Jednoducho povedané – kupujete ich za rovnakú cenu ako priamo od chorvátskych realitných kancelárií.

Na obhliadkach ukazujeme čo najviac nehnuteľností ktoré sú dostupné a niekedy sú to aj „tajné ponuky“ priamo od majiteľov, ktorí si neprajú byť zverejnení na realitných portáloch.

 

  1. Osobné obhliadky nehnuteľností

Najlepšie obdobie pre osobné obhliadky nehnuteľností sú od októbra po apríl. Turistická sezóna začína už v máji a končí v septembri a počas prenájmov, kedy sú dovolenkári v nehnuteľnostiach je veľmi ťažké naplánovať obhliadky. Taktiež vlastníci nehnuteľností nemusia byť vždy Chorváti a kľúče a vstupy do nehnuteľnosti musia byť dopredu plánované, aby o nich vlastník vedel. Preto obhliadky je dobré plánovať časovo dopredu. Preto nás neváhajte kontaktovať a s radosťou vypracujeme pre vás osobnú ponuku, či už máte záujem o investičné apartmány vhodné na prenájom, lacné domy na rekonštrukciu, stavebné pozemky pri mori, novostavby, luxusné domy, hotely alebo komerčné priestory.

 

  1. Postup pri výbere nehnuteľnosti

Keď ste sa rozhodli pre konkrétnu kúpu nehnuteľnosti, ako prvé sa preskúmajú všetky dokumenty k danej nehnuteľnosti, následne sa pripraví Zmluva o budúcej zmluve – chorvátsky Predugovor. V zmluve sa stanovujú všetky dôležité veci, tak aby mohla nasledovať finálna Kúpna zmluva – Dogovor. V oboch zmluvách musí byť uvedené už vaše OIB (osobné registračné číslo). Zmluvou o Zmluve budúcej už platíte rezervačný poplatok a ten je 10% z ceny nehnuteľnosti. Zmluvy a celý proces sa rieši cez Notára a advokáta.

Po podpise finálnej Zmluvy o kúpe (Dogovor) podávame Návrh na zápis nového vlastníka do katastra nehnuteľností.

 

Na záver – malé upozornenie

Vôbec neodporúčame v Chorvátsku kupovať nehnuteľnosti na vlastnú päsť. Majitelia nehnuteľnosti vám povedia častokrát informácie, ktoré nie sú celkom pravdivé. Rozdrobenosť pozemkov je veľmi vysoká, stavby častokrát nie sú skolaudované, prípadne ich stavalo viacero rodín. Z našej vlastnej skúsenosti ani jeden obchod ktorý sme doteraz uzatvorili v Chorvátsku nebol úplne jednoduchý. Denne komunikujeme s právnikmi ako zmluvy upraviť tak, aby boli vo váš prospech. Okrem toho chorvátsky jazyk je možno jednoduchý pri bežných obyčajných veciach na dovolenke, ale právny jazyk je úplne iný. Je potrebné všetko zabezpečiť tak, aby ste o svoje úspory neprišli a celý proces prebehol v poriadku.

 

Zaujímajú vás všetky poplatky, ktoré súvisia s kúpou nehnuteľnosti v Chorvátsku?

Bližšie informácie nájdete tu: https://relaxproperties.sk/kupa-nehnutelnosti-pri-mori-chorvatsko/

 

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;