Rozhodli ste sa, že Bulharsko, Chorvátsko alebo iná krajina sa v zahraničí stane vašim druhým domovom? Rozmýšľate či táto krajina bude pre vás tá pravá a poskytne aj nároky na vašu zdravotnú starostlivosť? Určite odporúčame sa na to pripraviť.

 

Pred každou cestou do zahraničia odporúčame našim klientom sa pripoistiť. Sami sme zažili v minulom roku to, kedy sme museli riešiť akútne zdravotné problémy a vďaka poisteniu sme všetko zvládli veľmi dobre. Pre krátkodobý pobyt v zahraničí je možné uzavrieť aj typ zdravotného poistenia, ktorý poskytuje aj vaša banka v prípade, že ste platili platobnou kartou v danej krajine – odporúčame si to u vašej banky overiť. My sme našťastie toto zdravotné poistenie cez banku mali.

 

Pokiaľ zvažujete však dlhodobý pobyt viac ako 3 mesiace, je potrebné mať buď uzatvorené zdravotné poistenie v danej krajine, alebo v našej krajine sa poistiť do zahraničia a overiť si či vaša poistka obsahuje aj kryté možné zdravotné riziká práve v tej danej zemi, napríklad v Bulharsku. V zahraničí v rámci EÚ tiež pôsobí množstvo globálnych poisťovacích spoločností, ktoré ponúkajú veľmi dobré podmienky pre zdravotné poistenie. Viete sa poistiť teda aj tam. V prípade starších ľudí odporúčame mať aj medzinárodné zdravotné poistenie, ktoré slúži aj na prevoz pacienta medzi štátmi.

 

Väčšina ľudí dnes má už uzatvorené aj doplnkové zdravotné poistenie. Rozhodne svoje zdravie netreba nechať na náhodu, pretože tá nikdy nespí 😊

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;