Podľa štatistík z posledných rokov, ale aj podľa našich reálnych skúseností patrili medzi hlavných zahraničných kupcov nehnuteľností v Bulharsku občania rôznych krajín Európskej únie, ako aj obyvatelia krajín mimo EÚ, momentálne najmä z Izraela a Ukrajiny.

Medzi najväčších zahraničných kupcov nehnuteľností v Bulharsku patrili v minulosti hlavne občania Ruskej federácie. Vzhľadom na momentálnu situáciu sú teraz najväčšími predajcami nehnuteľností práve oni. Ich predaj nehnuteľností plynie z obavy, že vstup na územie Európskej únie im bude zamietnutý. Množstvo ruských občanov tam však kvôli momentálnej situácii v krajine a z obavy z vojny celoročne stále žije.

Najväčší boom kupujúcich zažili rezidenčné nehnuteľnosti v Bulharsku v rokoch od 2021-2023 hlavne zo strany Ukrajiny. Z pochopiteľných dôvodov občania Ukrajiny hľadali svoje útočisko v stabilnej európskej krajine, ktorá má najnižšie ceny nehnuteľností.

Stále obľubu Bulharska evidujeme medzi občanmi Veľkej Británie, mnoho z nich tu žije celoročne. Tvoria tu svoje komunity a majú svoje obľúbené rezorty.

Veľký boom kupujúcich je aj medzi obyvateľmi Nemecka a Izraela. V posledných rokoch sa však pozoruje zvýšený záujem aj zo strany občanov iných krajín, ako sú napríklad Belgičania, Holanďania, ale aj Česi, Poliaci, Maďari a Slováci.

Každý, kto má apartmán v Bulharsku Vám povie, že pravidelné letecké spojenia sú kedykoľvek počas roka plne obsadené práve ľuďmi z Čiech a Slovenska, ktorí si už roky užívajú svoju nehnuteľnosť pri mori.

Realitný trh je tu dynamický a dobrá ponuka nehnuteľnosti sa dlho neohreje. Záujem je veľký z mnohých krajín.

Bulharsko je v súčasnosti obľúbenou destináciou pre zahraničných investorov, ktorí hľadajú lacné nehnuteľnosti na pobreží Čierneho mora s vyhliadkou rastu cien, ktorý by mohol prísť s prijatím meny Euro.

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;