Pokiaľ hľadáte pokojnejšie a menšie letovisko s jemným zlatistým pieskom, čistým pozvoľným vstupom do mora – Sveti Vlas je tou pravou voľbou. Už na prvý pohľad toto mestečko pôsobí veľmi uhladene, pokojne, obklopené zeleňou a pohorím Stará Planina. V letovisku nájdete množstvo luxusných hotelových komplexov a krásna okolitá príroda vám iste učaruje.

Vládne tu absolútne pohodová atmosféra, či toto miesto navštívite na začiatku júla, alebo v strede horúcej sezóny. Ulice a pláže sú tu bez davov ľudí, hlučných diskoték a rozsvietených kolotočov. 

Napriek tomu je tu všetko potrebné čo od letoviska očakávate – obchody, služby, pekárne aj skvelé reštaurácie. 

Pláže sú tu jednoducho nádherné, pokojné s dostatkom ležadiel a oddychových zón. Využiť môžete aj ihrisko na beach volejbal, prípadne si zahádzať frisbee, miesta je tu všade dostatok. Množstvo barov a reštaurácií vám spestrí horúce dni a vy si vychutnáte potrebný oddych a dovolenkovú atmosféru. 

Pokiaľ vás však oddych na pláži už omrzí – tí aktívnejší dovolenkári si môžu prejsť niektorú z nenáročných turistických trás, alebo sa len tak prejsť lesom pešo, alebo na bicykli a objavovať neďaleké pohorie Stará Planina.  Nájdete tu teda jedinečnú kombináciu čistého horského vzduchu, morského podnebia a krásnej prírody. 

Do pozornosti dávame aj najväčší jachtársky prístav Marina Dinevi, ktorý má kapacitu až 300 jácht. Určite počas prechádzok je tu na čo sa pozerať. Celý prístav je lemovaný luxusnými obchodmi a skvelými reštauráciami, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody. Zároveň viete využiť bohatú ponuku lodných zájazdov a zavítať do okolia, previezť sa vodným taxi do historického mestečka Nesebar, povoziť sa na atrakcii – banáne, previezť sa na Speed Boat (rýchlo loď), či objaviť iné vodné atrakcie.

História:

Na súčasnom mieste Sveti Vlas bola pôvodne rybárska osada, ktorá bola založená v 2. storočí gréckym obyvateľstvom a jej pôvodný názov bol Larissa. Názov Sveti Vlas sa začal používať až v 14. storočí. Mesto bolo prevažne grécke až do 20. stor., kedy sa väčšina miestnych Grékov vysťahovala späť do Grécka.

Poloha 

Letovisko sa nachádza len 5km od rušného najväčšieho letoviska Slnečné pobrežie a 35km od letiska Burgas. Skvelo prepojená mestská doprava vám zabezpečí bezproblémové prepojenie a do letoviska Slnečné pobrežie vás miestny autobus odvezie za 15-20 minút. Toto letovisko odporúčame navštíviť pokiaľ budete chcieť uskutočňovať veľké nákupy, alebo zatúžite po rušných baroch a diskotékach. 

Pokiaľ z letiska Burgas do Sveteho Vlasu hľadáte pohodlnejšiu prepravu – bulharské taxi služby prídu priamo na letisko  pre vás a za 30 minút ste vo svojom apartmáne, či hoteli. Cena taxi služieb sa pohybuje okolo 35€. 

Máte radi históriu, pamiatky a gastronómiu? Potom určite nezabudnite navštíviť  len 13 km vzdialené mestečko Nesebar, ktoré je zapísané v národnom kultúrnom dedičstve UNESCO. Doprava do Nesebaru je veľmi jednoduchá – využiť môžete mestskú dopravu (má tam svoju konečnú zástavku), alebo sa odviezť vodným taxi a vychutnať si jazdu po mori – stojí to za to. 😊

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;