Slnečné pobrežie je jedným z najobľúbenejších dovolenkových stredísk, kde si užijete skvelý relax a veľkolepé západy slnka…

Slnečné pobrežie sa nachádza na pobreží Čierneho mora neďaleko starobylého mesta Nesebar, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Je to len 30 km od medzinárodného letiska Burgas a menej ako 100 km od letiska Varna. Vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam Ryanair a Wizz air a ich pravidelným letom je jeho dostupnosť cenovo veľmi výhodná a pohodlná.

Medzi letiskom a letoviskom Slnečné pobrežie je veľmi jednoduché a rýchle dopravné spojenie autobusom, taxíkom alebo môžete využiť transferovú službu hotela, v ktorom ste ubytovaní.

Slnečné pobrežie si už roky udržiava pozíciu najväčšieho a najobľúbenejšieho plážového rezortu v Bulharsku, kam každoročne počas leta mieria turisti z celej Európy. Rezort sa nachádza v malebnej a ekologicky čistej zátoke, ktorá sa pýši modrou vlajkou, ktorá je symbolom čistoty mora. Široké piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálnou dovolenkovou destináciou pre rodiny s deťmi a starších ľudí, no na svoje si tu prídu nielen oni. Tisícky mladých ľudí z celého sveta každoročne radi zavítajú na obľúbenú pláž Cacao Beach, ktorá je preslávená nočným životom diskoték a barov.

Vynikajúca kuchyňa bohatá na morské špeciality a stredomorské príchute je veľmi cenovo dostupná. Skvelé jedlo a veľkolepé západy slnka oceníte pri pohári vychladeného piva alebo miestneho vína v štýlových reštauráciách či baroch.

Turistická sezóna tu trvá od mája do októbra. Počas leta sa teplota mora pohybuje okolo 26-28°C. Široké a jemné piesočnaté pláže sú dlhé až okolo 6 km.

Možnosti na prechádzky za znovuobjavovaním nájdete v historickom mestečku Nesebar, pokojnejšie pláže a krásne letoviská vás zase očaria v neďalekých letoviskách Sveti Vlas a Elenite.

A keď vás bolia nohy z toľkých prechádzok – môžete využiť dobré autobusové spojenie, malý turistický vláčik či vodné taxi a nechať sa unášať dovolenkovou atmosférou.

Vitajte na Slnečnom pobreží, užívajte si a relaxujte!

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;