Ochutnávka kvalitných vín v rodinnom vinárstve DiVes v Pomorí, Bulharsko

Chceli by ste zažiť niečo iné ako len pláž v Bulharsku? Pokiaľ sa nachádzate v letoviskách okolo Slnečného pobrežia, Pomoria, Aheloy – máme pre vás tip!

Príďte si vychutnať nezabudnuteľnú ochutnávku 5 medailí ocenených vín spojenú s prehliadkou histórie v miestnom rodinnom vinárstve DiVes. Určite odporúčame na takúto ochutnávku zobrať si taxík 😊

Ochutnávku sprevádzajú predjedlá a voda: – pstruh rodopský s muškátom; – Zelenina (čerstvá a sušená) z Trácie s ružovým; – bulharský syr z oblasti Plovdiv s merlotom; – Lukanka (miestna saláma) z pohoria Stara Planina s pamidou (najstaršia bulharská odroda vína); – Čokoládové tyčinky so sladkým vínom Dives.

Vinárstvo ponúka veľkú degustačnú sálu pre 50 osôb a bezplatné parkovisko. Určite ochutnajte červené víno Mrelo Barrique Special Selection 2012, ktoré získalo zlatú medailu za  vysokú kvalitu vín na najprestížnejšej svetovej súťaži vín, Decanter World Wine 2014.

DiVes Estate Winery bolo postavené na historickom kopci zeme kráľa Simeona Veľkom, tento kopec  sa nachádza 10 minút jazdy od letoviska Slnečné pobrežie, medzi obcami Aheloy a Kableshkovo. Jeho poloha otvára nádherný výhľad na morské pobrežie. Vinice a levanduľové sady sa rozprestierajú pozdĺž juhovýchodných svahov kopcovitej krajiny v blízkosti vinárstva. Hrozno skvele dozrieva vďaka mierne horúcemu letu a neustálej jeseni. Teplé slnko, slané more a neustály morský vánok sú nevyhnutné pre chuť tohto vína.

Miesto bolo pomenované po kráľovi Simeonovi Veľkom (863-927), pretože sa verí, že z tohto miesta viedol a vyhral bitku pri Aheloy 20. augusta 917 nášho letopočtu. Táto bitka je jednou z najväčších v Európe počas celého stredoveku. Spočiatku to vyzeralo, že byzantské vojská dominovali, no v najkritickejšom momente zaútočil bulharský kráľ Simeon so svojou jazdou a zvyšnými jednotkami, ktoré sa dovtedy ukrývali. Byzantská armáda sa rozptýlila a zničili ju Bulhari. Simeon Veľký vyhral rozhodujúce víťazstvo.

Príďte si vychutnať aj vy úžasné bulharské vína, ktoré tak málo poznáme!

  • Adresa je:
  • DiVes Estate Winery
  • Simeon’s Hill No 3, municipality, Pomorie
top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;