Kúpili ste si nehnuteľnosť v Chorvátsku a potrebujete pre bežné platby si založiť účet v banke? Proces nie je zložitý a v banke vybavíte všetko pomerne rýchlo.

 

Na otvorenie bankového účtu pre cudzincov v Chorvátsku budete potrebovať vydané vlastné číslo OIB (Osobni Identifikacijski Broj). Ďalej budete potrebovať platný cestovný pas, alebo občiansky preukaz. Vyplníte formulár respektíve žiadosť o otvorenie bankového účtu pre cudzincov. Formulár si viete stiahnuť online na webovej stránke banky, alebo ho získate priamo osobne v banke. Možno sa dorozumiete dobre chorvátsky, ale väčšina zamestnancov pracujúcich v bankách hovorí dobre po anglicky alebo nemecky, takže by ste nemali mať žiadne problémy s komunikáciou. Proces je pomerne rýchly.

 

Účet v chorvátskej banke je vhodné mať z dôvodu SEPA platieb s cieľom prevedenia finančných prostriedkov z účtu na účet, pre úhradu bežných poplatkov spojených s prevádzkou nehnuteľnosti, zálohy za elektrinu, vodu, odvoz smeti a podobne.

 

Väčšina bánk ponúka služby online platieb a mobilného bankovníctva, čo sa hodí hlavne pri platení účtov. Platbu jednoducho naskenujete pomocou QR kódu, ktorý nájdete na každom platobnom príkaze a platobné údaje sa vyplnia automaticky, potom stačí len autorizovať platbu, kliknúť pre odoslanie a je to 🙂

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;