Grécko je nádherná krajina plná histórie s veľmi milými a priateľskými ľuďmi, a to nehovoriac o ich gastronómii.
Táto krajina vzhľadom na množstvo faktorov ponúka svoj investičný potenciál.

Ponúkame zopár dôvodov, prečo je tomu tak:
1. Poloha: Grécko má výhodnú polohu v juhovýchodnej Európe a na Stredozemnom mori, čo z neho robí kľúčového regionálneho hráča pre obchod a investície nielen v rámci európskeho a i svetového trhu.
2. Turistický priemysel: Grécko patrí medzi najpopulárnejšie turistických destinácií v Európe. S tým súvisí aj rastúci dopyt po nehnuteľnostiach na prenájom a nákup, čo môže byť pre investorov výhodné.
3. Ceny nehnuteľností: V posledných rokoch sa ceny nehnuteľností v Grécku stabilizovali a sú pomerne nízke v porovnaní s inými krajinami Európy, ako sú Španielsko alebo Taliansko. Okrem toho, grécke vládne orgány sa snažia vytvoriť priaznivé podnikateľské prostredie pre investorov v oblasti nehnuteľností, napríklad poskytovaním daňových úľav a dotácií.
4. Potenciál pre rozvoj: Grécko má stále veľký potenciál na rozvoj v rôznych sektoroch, ako sú napríklad cestovný ruch, energetika, poľnohospodárstvo a obnoviteľné zdroje energie. Investície do týchto oblastí môžu byť pre investorov výhodné v dlhodobom horizonte.

Aký je vývoj cien nehnuteľností v Grécku
Ceny nehnuteľností v Grécku sú stále relatívne nízke a v posledných rokoch prichádza stabilita.

Podľa údajov spoločnosti National Bank of Greece, ktorá zverejňuje Index cien nehnuteľností v Grécku, boli v prvom štvrťroku roku 2021 ceny nehnuteľností v priemere o 3,3% nižšie ako v predchádzajúcom roku. Avšak, počas posledných niekoľkých rokov došlo k miernemu zvyšovaniu cien, čo môže byť pre investorov pozitívne.
Konkrétne, v Aténach, hlavnom meste Grécka, sa ceny nehnuteľností za posledné roky zvýšili. Podľa údajov portálu Numbeo, v januári 2022 bola priemerná cena bytu v centre Atén vo výške 2 710 EUR/m2, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku to bolo 2 460 EUR/m2. V oblastiach mimo centra sú ceny nižšie a pohybujú sa v rozmedzí približne 1 500 až 2 000 EUR/m2.
Priemerné čisté výnosy z prenájmov v súčasnosti predstavujú v Grécku niečo medzi 5 % až 6 % z ceny nehnuteľnosti.

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;