Bulharsko je obľúbenou turistickou destináciou, ktorá má mnoho krásnych miest a letovísk.

Nižšie uvádzame niektoré z najpopulárnejších letovísk v Bulharsku:

  1. Slnečné pobrežie: (Sunny Beach) je najväčším a najpopulárnejším letoviskom v Bulharsku, ktoré sa nachádza na juhu krajiny. Má krásne pláže s jemným pieskom a azúrovým morom, množstvo reštaurácií a barov, nočný život a množstvo aktivít pre turistov.
  2. Zlaté piesky: (Golden Sands) sa nachádza na severnom pobreží Bulharska a je druhým najpopulárnejším letoviskom v krajine. Má nádherné pláže, jemný piesok, azúrové more, ktoré sa postupne zväčšuje a hory v pozadí. Toto letovisko ponúka množstvo kultúrnych a historických pamiatok, rôzne aktivity, vodné športy a nočný život.
  3. Albena: sa nachádza na severnom pobreží Bulharska a je obľúbeným letoviskom pre rodiny s deťmi. Má krásne pláže s jemným pieskom, množstvo hotelov, reštaurácií a barov, aquapark a mnoho aktivít pre deti.
  4. Sozopol: sa nachádza na juhu Bulharska a je malým a malebným rybárskym mestečkom s nádhernými plážami a historickým centrom. Toto letovisko ponúka relaxačnú atmosféru, ktorá je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku.
  5. Nesebar: je starobylé mesto nachádzajúce sa na juhu pobrežia Bulharska a je zapísané v zozname UNESCO. Má krásne historické centrum s množstvom pamiatok a tradičných reštaurácií.
  1. Sveti Vlas: je malebné letovisko na juhu Bulharska, ktoré sa nachádza v blízkosti populárneho letoviska Slnečné pobrežie (Sunny Beach) a mesta Nesebar. Je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v príjemnom hornatom a zelenom prostredí. Celkovo je Sveti Vlas ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku, no zároveň chcú byť v blízkosti rušnejších letovísk a miest.

 

Tieto letoviská sú len niektoré z najpopulárnejších v Bulharsku a každé z nich má svoje vlastné čaro.

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;