Juraj Piskorik
Overená
Pána Dvoŕaka a jeho manželku vrelo odporúčam všetkým, ktorí ešte váhajú alebo majú strach kúpiť si nehnuteľnosť v Bulharsku. Prešli sme si tým a od začiatku až po originálne dokumenty, bulstat číslo, poplatky a všetky informácie o ktorých sme nič nevedeli nás pan Dvoŕak informoval, bol nám k dispozícií 24/7. Bol veľmi pohotový, nápomocný a vďaka nemu a firme Relax Properties mame svoj apartmán na Slnečnom pobreží. Skutočne sú to machri v tomto fachu. Juraj a Terka
Juraj Piskorik
20. Jún, 2022.
Milan Vašinský
Overená
S touto spoločnosťou sme boli maximálne spokojní. Profesionálny prístup pána Dvořáka a jeho manželky aj po skončení nášho obchodného vzťahu hodnotíme veľmi pozitívne. Začíname si užívať náš apartmán na Slnečnom pobreží. Vrelo odporúčame aj ostatným. Ďakujeme.
Milan Vašinský
11. Jún, 2022.
Patrícia Špaleková
Overená
Sme veľmi radi že sme sa rozhodli práve pre túto spoločnosť vďaka ktorej vlastníme náš apartman v Bulharsku. Ich profesilnata a ľudský prístup je na vysokej úrovni. So všetkým nám boli ochotný pomôcť. Skutočne sme sa sa už dlho nestretli s takýmto skvelým prístupom k zákaznikovi. Chceli by sme úprimne poďakovať a "posunúť" našu úžasnú skúsenosť aj ostatným. V dnešnej dobe je ťažké nájsť korektnú firmu na ktorú sa môžte kedykoľvek obrátiť. Ak ste ju nenašli, odporúčame Relax Properties všetkými 10-mi.
Patrícia Špaleková
5. Jún, 2022.
Petra Almasiova
Overená
Realitku určite odporučíme ďalej, apartmán splnil naše očakávania, pán Dvořák s manželkou boli veľmi milí a vždy ochotní, na všetky otázky reagovali okamžite a celý proces kúpy vybavili hladko.
Petra Almasiova
10. Máj, 2022.
Daniel Leško
Overená
Absolútna spokojnosť, celý proces od výberu nehnuteľnosti prebiehal absolútne hladko a na profesionálnej úrovni. Všetky úkony boli vybavené zo strany Relax Properties a my sme prišli iba podpísať papiere a na konci celého procesu dostali kľučiky do ruky. Oceňujeme aj video prehliadku z nehnuteľnosti.
Daniel Leško
10. Máj, 2022.
Tomáš Heczko
Overená
Dobrý den všem. Musím vyzdvihnout profesionální, a zároveň empatický přístup pana Dvořáka. Výborná komunikace, informovanost a flexibilita. Telefony zvedají i v neděli, za což se jim touto cestou omlouvám :D, a moc jim ještě jednou děkuji. A přeji, ať jim takový přístup vůči klientům vydrží co nejdéle. Mnoho zdaru a štěstí.
Tomáš Heczko
4. Máj, 2022.
Monika Jarošová
Overená
Realitní kancelář rozhodně doporučuji. Velmi profesionální práce a vstřícnost pana Aleše Dvořáka je zárukou spokojenosti v realizaci nákupu nemovitosti. Všechny kroky a informace jsou podány jasně a srozumitelně. Zkrátka "SKVĚLÉ".
Monika Jarošová
27. Apríl, 2022.
Martina Havličková
Overená
Realitnú kanceláriu určite odporučím ďalej a využijem jej služby v budúcnosti, nakoľko p. Dvořák je veľmi spoľahlivý, podáva informácie včas a detailne vedie celý obchod k spokojnosti klienta.
Martina Havličková
24. Január, 2022.
Mirka Barvínková
Overená
Velice oceňuji práci pana Aleše Dvořáka, který se nám věnoval od první myšlenky koupi apartmánu v Bulharsku. Pozorně vyslechl naše požadavky, co od dané nemovitosti požadujeme a vybíral nabídky, pro nás vhodné. Zodpověděl všechny otázky, které jsme měli, osobní a vstřícný přístup člověka, který dělá svoji práci dobře a rád. Děkujeme a jsme s úctou Mirka Barvínková a Jan Bednář
Mirka Barvínková
14. Január, 2022.
Julia Gavurova
Overená
Julia Gavurova
7. December, 2021.
Recenzie

10 dôvodov prečo investovať v Bulharsku

Je investovanie v Bulharsku výhodné?

 

Na zodpovedanie tejto otázky Vám prinášame 10 dôvodov, ktoré ilustrujú, prečo investovanie v Bulharsku môže byť tým najlepším investičným rozhodnutím aké ste kedy urobili:

 

  1. Členstvo v Európskej únii

Bulharsko je členom Európskej únie od 1. 1. 2007.

 

  1. Momentálne stabilný LEV, už o dva roky sú výhľady pre novú menu Euro

Spoločne s Chorvátskom je  Bulharsko v takzvanej „čakárni na Euro“, kde je výhľad na prijatie európskej meny stanovený na 1. Januára 2023.

 

  1. Členstvo v kľúčových organizáciách NATO a EÚ

Bulharsko je považované za politicky a ekonomicky stabilnú krajinu. Je súčasťou v klúčových organizáciách EÚ, NATO a WTO (Svetová obchodná organizácia).

 

  1. Cenovo dostupný realitný priestor

Bulharsko ponúka vysoko kvalitné nehnuteľnosti za jedny z najnižších cien v Európe; napríklad Sofia, hlavné mesto krajiny, ponúka menšie porovnateľné komerčné nájomné ako podobné európske mestá, ako je Budapešť, Praha, Varšava a Atény. Zaujímavé sú investície do nehnuteľností na pobreží Čierneho mora, kde skutočne dokážete kúpiť atraktívne apartmány v skvelých hotelových komplexoch už od 20.000€. Od zavedenia európskej meny sa očakáva, že ceny nehnuteľností v atraktívnych lokalitách v horizonte niekoľkých rokov by mohli rásť rýchlejším tempom.

 

  1. Nižšie náklady na energiu

Pokiaľ by ste sa rozhodli presťahovať na dôchodok, prípadne pracovať z Bulharska, budete mať značné úspory na účtoch za energiu, pretože náklady na elektrinu sú zhruba o dve tretiny lacnejšie ako priemer v Európe.

  1. Strategické geografické umiestnenie

Bulharsko má strategickú polohu na východe a spojenie s ostatnými krajinami, ktoré sú súčasťou EÚ. Rastúce trhy s nehnuteľnosťami v susednom Turecku a Grécku, blízkosť Ruska a Blízkeho východu sú tiež dobrými signálom a výhodami pre túto rozvíjajúcu sa krajinu. V geografii má Bulharsko obrovskú prírodnú výhodu, a to z ekonomického aj geopolitického hľadiska. Udržiava si priamy prístup na niektoré z najrýchlejších a najväčších trhov v Európe (vrátane, samozrejme, jednotného trhu), jeho zemepisná poloha umožňuje obsluhovať Európu, Rusko, severnú Afriku a Blízky východ – pre kľúčové rozvíjajúce sa trhy hlavne v ďalsších rokoch.

 

  1. Pokročilá dopravná infraštruktúra

Bulharsko má 4 hlavné letiská, ktoré ho spájajú s mnohými destináciami po celom svete. Nachádzajú sa vo veľkých mestách – Sofia, Plovdiv, Varna, Burgas. Rovnako ako dva hlavné prístavy – vo Varne a Burgase.

Bulharsko sa neustále zdokonaľuje vďaka rozsiahlej a modernej dopravnej infraštruktúre.

 

  1. Klíma a prírodné možnosti

Kvôli veľkému záujmu turistov je Bulharsko preferovaným cieľom, pretože množstvo ľudí  nielen z Európy a Ruska investuje do dovolenkových domov a apartmánov. V poslednej dobe čoraz viac obyvateľov Európy volí túto krajinu ako skvelú voľbu nízkych nákladov pre obdobie dôchodku.

Všetky miesta a ročné obdobia sú skvelé, pretože krajina má krásne hory, kde ľudia v zime milujú lyžovanie alebo letný oddych, lebo je tu veľa prímorských dedín, ktoré sú ako stvorené na strávenie letného dňa na pláži. Zima je pri mori omnoho miernejšia.

 

  1. Za posledné obdobie prilákalo množstvo zahraničných investícií

Po prečítaní tohto zoznamu vás možno neprekvapí, keď zistíte, že Bulharsko priťahovalo v posledných rokoch veľa zahraničných investícií. To je samo o sebe veľký dôvod, pretože poskytuje istotu, že mnoho ďalších investorov v Bulharsku vidí vysoký potenciál. Podľa Konferencie OSN o obchode a rozvoji (UNCTAD), prílev priamych zahraničných investícií (PZI) v Bulharsku zostal na konzistentnej úrovni viac ako 1 mld. USD ročne, čo nie je vzhľadom na veľkosť ekonomiky malý výkon.

 

  1. Rýchle a ľahké zapojenie sa do miestnej komunity

Ľudia v Bulharsku sú jedni z najpohostinnejších ľudí, takže vaša integrácia medzi miestnu komunitu je mimoriadne ľahká. Jedlo tiež nesmieme vynechať, Bulharsko má veľkú škálu miestnych skvelých jedál, ktoré sa za tie roky až tak veľmi nezmenili a sú neoddeliteľnou súčasťou bulharskej kuchyne. Okrem miestnej kuchyne nájdete všade rôzne ďalšie možnosti stravovania svetových kuchýň a chutí.

Nie je ťažké sa tu dorozumieť, pretože mladá generácia hovorí dobre anglicky, ako aj inými jazykmi, ako sú nemčina, francúzština, ruština, španielčina, taliančina. Tieto jazyky sa často vyučujú v školách, kde má o ne veľký záujem mládež a kvôli svojej budúcnosti sa v nich neustále zdokonaľujú.

 

 

Informácie čerpané

Zdroj:

https://www.startingbusiness.com/blog/investing-bulgaria

AllEscort