Nad letoviskom Slnečné pobrežie sa hore na kopci rozprestiera skutočne gurmánsky klenot – Reštaurácia s názvom Khan’s stan (Chánov stan). 

Toto miesto na kopci s neskutočným výhľadom na Slnečné pobrežie, Sveti Vlas a Nesebar je známe miestnym obyvateľom ako Hanska Shatra. Nachádza sa na mieste kde stredoveký Chán Krum založil tábor, aby obliehal Nesebar. Pripomenutie bulharskej histórie a dedičstva vás touto cestou pozývajú si vychutnať miestny obyvatelia, kde zažijete neopakovateľný zážitok miestnej gastronómie a zábavy, tak ako to vedel len on sám – veľký Chán Krum.

Reštaurácia Khan´s Tent je najnavštevovanejšia atrakcia medzi turistami hlavne ako miesto pre zábavu, miesto pre majstrovské diela kulinárskeho umenia. Konštrukcia reštaurácie má za cieľ pripomínať tvarom a veľkosťou bulharských chánov. Z jeho rozsiahlych terás sa vám naskytne nádherný výhľad do zelene a na letoviská Slnečné pobrežie, Nesebar a Svätý Vlas. Toto jedinečné miesto vám môže ponúknuť skvelý čas pre vás a vašich priateľov, spríjemnený hudbou, miestnymi špecialitami a rôznymi predstaveniami zábavnej estrádnej show. Zažijete tu rôzne tance, akrobatické vystúpenia a triky. Khanov stan je otvorený každý deň od 9.00hod. ráno do noci 24.00hod. Dostanete sa tam taxíkom, alebo autobusom.

Miesto ponúka nádherný výhľad počas dňa aj v noci. Vnútri budovy môžete vidieť špeciálnu Trónnu sálu s nápismi, ktoré zobrazujú tradície, spôsob života a históriu starých Bulharov. Obsluha v reštaurácii sa snaží napodobniť staré časy a preto skoro všetci čašníci majú dlhé brady, ktorých cieľom je vyzerať ako pôvodný Bulhari, ktorý vyzerali rovnako. V spodnej časti reštaurácie sa nachádza Piano bar a pre tých, ktorí majú radi krásny výhľad, je k dispozícii veľká terasa s výhľadom na more a hory.

Navštívte aj vy pri najbližšej návšteve Slnečného pobrežia tento unikát a vychutnajte si s rodinou a priateľmi skvelú večeru,  spoločnú zábavu a nezabudnuteľné chvíle.

 

Pozrite si výhľad tak ako sme ho zažili my:

https://www.youtube.com/watch?v=CiRXovPN9eU

Zdroj informácií reštaurácie Khan´s Tent sme čerpali tu:

http://hanska-shatra.com/main/about-us/about-khans-tent/

top hodnotenie ⭐⭐⭐⭐⭐
NARKS 2019 MMCEPI 2023
;